smartphone smartwatch
Idewe logo klant customer

Laatst bijgewerkt: 9 juli 2026

Health Empower app voor Groep IDEWE

Group IDEWE, een dienstverlener in de sector van preventie en welzijn op het werk, wilde gepersonaliseerde gezondheidsbegeleiding aanbieden maar had nood aan een schaalbare digitale oplossing. In samenwerking met KU Leuven ontwikkelde ACA Group de Health Empower (HE) app, die via data-gedreven algoritmes persoonlijk gezondheidsadvies biedt. Deze mobiele applicatie verhoogt gebruikersbetrokkenheid, ondersteunt preventieve zorg en geeft werknemers meer controle over hun gezondheid.

Lees meer
Deel via:
01

Uitdaging

De gezondheidszorg is vaak reactief en procesgestuurd. Er was nood aan een oplossing die niet alleen preventief is, maar ook gepersonaliseerd en proactief, zodat gebruikers zelf hun gezondheid kunnen monitoren en verbeteren.


02

Oplossing

De Health Empower (HE) app biedt gebruikers op basis van slimme algoritmes gepersonaliseerd gezondheidsadvies. De app is gebruiksvriendelijk, veilig, en werkt op zowel Android- als iOS-apparaten, met de mogelijkheid om te integreren met wearables zoals Fitbit.


03

Resultaat

De HE app stelt gebruikers in staat om hun gezondheid proactief te beheren met gepersonaliseerd advies en feedback. Dit leidt tot een betere gezondheid op de lange termijn en een gebruiksvriendelijke ervaring die voldoet aan de hoogste beveiligingsnormen.

Idewe logo klant

Over IDEWE

Groep IDEWE is de grootste externe dienst voor preventie en bescherming op het werk in België. De organisatie richt zich op het verbeteren van werk-en leefomstandigheden, lichamelijk en mentaal welzijn en persoonlijke ontwikkeling van werknemers. Daartoe vervult Groep IDEWE taken op verschillende gebieden, zoals veiligheid, gezondheid en arbeidsgeneeskunde.

Uitdaging

Persoonlijk gezondheidsadvies voor de gebruiker

De huidige gezondheidszorg is vooral reactief en procesgestuurd, met vooraf bepaalde adviezen en coaching die niet echt rekening houden met specifieke behoeften en individuele behoeften. Een persoon en zijn individuele behoeften zouden echter centraal moeten staan in de gezondheidszorg, net als een proactieve houding. Voorkomen is immers beter dan genezen. Bovendien is het belangrijk dat mensen voldoende ondersteund worden, zodat ze voor hun eigen gezondheid kunnen zorgen.

Daarom heeft Group IDEWE in samenwerking met KU Leuven het project Personal Health Empowerment (PHE) opgezet, waarvan de mobiele Health Empower (HE) app deel uitmaakt. Met deze HE-app wil Group IDEWE mensen in staat stellen hun eigen gezondheid op te volgen en te verbeteren met behulp van slimme coaching en gepersonaliseerd advies. KU Leuven zal het advies geven dankzij intelligente algoritmes en gegevens die gebruikers van de app invoeren.

Oplossing

Een toegankelijke en veilige mobiele app in React Native

Voordat we begonnen met de ontwikkeling van de app, organiseerden we verschillende brainstormsessies met Group IDEWE en KU Leuven. Zo creëerden we voor alle partijen duidelijkheid over het concept en de technische aspecten ervan. Tijdens deze brainstormsessies stelden we een aantal vereisten op voor de HE app.

  • De HE app moet gebruiksvriendelijk zijn voor een brede doelgroep en mag nooit aanvoelen als een last of to do.
  • De gegevens van de gebruikers zijn persoonlijk en moeten altijd goed beschermd blijven.
  • Om die brede doelgroep zoveel mogelijk te bereiken, moet de HE app zowel op Android als op iOS smartphones draaien.

Voor de ontwikkeling van de app kozen we React Native als framework. Werken met React Native heeft twee voordelen: een drastische verlaging van de ontwikkelkosten en een snelle start van het project dankzij onze eerdere ervaringen met React Native. Met React Native ontwikkelden we in de webtaal React, met als eindresultaat een native app op zowel iOS als Android.

Ontwikkelen in één taal betekent dat we maar één keer aanpassingen hoeven te doen, één keer bugs hoeven op te lossen en maar één codebase hoeven te leren en onderhouden. Dit vertaalt zich in lagere ontwikkelingskosten, terwijl Group IDEWE toch een cross-platform app op de markt kan brengen.

idewe mockups telefoon app
Resultaat

Ontwikkeling in samenwerking met slimme technologie-integratie

De HE app werkt met verschillende vragenlijsten om input van gebruikers te ontvangen. Er zijn twee vragenlijsten met een duidelijke tijdsaanduiding: MyDaily is een korte, dagelijkse vragenlijst en MySurvey is een langere waarbij gebruikers een week de tijd krijgen om de vragenlijst in te vullen. Om de app zo toegankelijk mogelijk te houden, zijn de vragen kort en eenvoudig te begrijpen. De vragenlijsten worden automatisch en regelmatig bijgewerkt binnen de app, zonder dat de app zelf hoeft te worden bijgewerkt.

Health Empower app 2

Zodra een gebruiker zijn antwoorden heeft ingestuurd, gaan de slimme algoritmes van de KU Leuven met de data aan de slag om gepersonaliseerd advies te formuleren. Hoe vaker de gebruiker antwoorden instuurt op de vragenlijsten en de persoonlijke gegevens in zijn profiel up-to-date houdt, hoe nauwkeuriger het gepersonaliseerde advies zal zijn. Dat gepersonaliseerde advies wordt dan teruggestuurd naar de gebruiker en is beschikbaar in de app. Op die manier geven Group IDEWE en KU Leuven gebruikers continu feedback over hun gezondheid.

De volgende versie van de app zal ook integreren met een Fitbit smartwatch. De gegevens die de smartwatch verzamelt, zoals lichaamsbeweging, kunnen dan gebruikt worden om nog beter advies te geven.

Focus op toegankelijkheid en gebruiksvriendelijkheid

Toegankelijkheid is, samen met gebruiksvriendelijkheid, een van de belangrijkste vereisten van de HE app. Om aan deze eisen te voldoen, heeft ons ontwikkelteam best practices gevolgd voor de UX en UI. Gebruikers kunnen bijvoorbeeld direct vanaf de startpagina van de app tikken om input te geven, waarbij de meest gebruikte functies in schermen op de voorgrond van de app staan terwijl andere instellingen op de achtergrond te vinden zijn. Daarnaast zorgen slimme onderdelen ervoor dat gebruikers niet hoeven te typen in de app. Tot slot zorgen biometrische gegevens ervoor dat gebruikers snel en eenvoudig kunnen inloggen zonder dat dit ten koste gaat van de beveiliging.

Health Empower app 3

Sterke beveiliging van gevoelige gegevens

Omdat er veel persoonlijke gegevens worden geregistreerd in de app, hebben we ook veel aandacht besteed aan de beveiliging van deze gegevens. Voor deze beveiliging zijn gebruikers verplicht om een eenmalig wachtwoord te gebruiken wanneer ze voor de eerste keer inloggen op de HE app. Dit eenmalige wachtwoord wordt verzonden naar het telefoonnummer dat bij IDEWE geregistreerd staat. Zodra het eenmalige wachtwoord is bevestigd, kunnen gebruikers inloggen via biometrie of een pincode. De app detecteert automatisch welke opties beschikbaar zijn op het apparaat.

Om de gegevens van gebruikers verder te beveiligen, vergrendelt de app alle gegevens na te veel foutieve inlogpogingen. Na te veel mislukte pogingen om de gegevens te ontgrendelen, wist de app om veiligheidsredenen alle gegevens.

De Health Empower (HE) app, ontwikkeld voor Group IDEWE in samenwerking met KU Leuven, stelt gebruikers in staat om hun gezondheid te monitoren en te verbeteren via gepersonaliseerd advies en slimme coaching. De app verzamelt input van gebruikers via dagelijkse en wekelijkse vragenlijsten, waarbij de intelligente algoritmes van KU Leuven gezondheidsaanbevelingen op maat genereren. De app is gebouwd met React Native en garandeert cross-platform compatibiliteit (iOS & Android), gebruiksvriendelijkheid en sterke beveiligingsmaatregelen om persoonlijke gegevens te beschermen. Toekomstige updates zullen integreren met Fitbit smartwatches voor nog preciezere gezondheidsinzichten.

Laten we samenwerken!

Nood aan een mobiele oplossing op maat?

Neem vandaag nog contact met ons op om te bespreken hoe we je kunnen helpen een app te bouwen die is afgestemd op de behoeften van jouw bedrijf!

persoon die mobiele telefoon gebruikt
Laten we samenwerken!

Nood aan een mobiele oplossing op maat?

Neem vandaag nog contact met ons op om te bespreken hoe we je kunnen helpen een app te bouwen die is afgestemd op de behoeften van jouw bedrijf!

persoon die mobiele telefoon gebruikt
Laten we samenwerken!

Nood aan een mobiele oplossing op maat?

Neem vandaag nog contact met ons op om te bespreken hoe we je kunnen helpen een app te bouwen die is afgestemd op de behoeften van jouw bedrijf!

persoon die mobiele telefoon gebruikt
Laten we samenwerken!

Nood aan een mobiele oplossing op maat?

Neem vandaag nog contact met ons op om te bespreken hoe we je kunnen helpen een app te bouwen die is afgestemd op de behoeften van jouw bedrijf!

persoon die mobiele telefoon gebruikt

Gerelateerde cases

Ontdek hoe we andere bedrijven hebben geholpen bij het creëren van effectieve mobiele oplossingen die de betrokkenheid van werknemers stimuleren, het welzijn verbeteren en de productiviteit verhogen.

De Vlaamse overheid (publieke sector) kampte met versnipperde vastgoeddata verspreid over verschillende instanties, wat het voor burgers en stakeholders moeilijk maakte om certificaten, vergunningen en rapporten te raadplegen. ACA Group ontwikkelde de Gebouwenpas, een schaalbaar digitaal platform gebouwd op Liferay DXP met Spring Boot en Angular, dat alle gebouwgegevens centraliseert in één digitaal paspoort. Via een agile Scrum- en Kanban-aanpak biedt de oplossing duidelijke inzichten, veilige toegang en een toekomstbestendig systeem voor residentieel en niet-residentieel vastgoed.
OVAM_dossierdoolhof
OVAM_dossierdoolhof
Ovam Logo
I am ten, een marketingbureau dat werkt met diverse projecttypes zoals retainers en regie-opdrachten, had moeite om gefragmenteerde Jira data om te zetten in bruikbare managementinzichten. ACA Group implementeerde JirAlytics, een dataplatform bovenop Jira dat integreert met tools zoals Power BI om rapportering rond billability, budgetten en timesheets te centraliseren. Dit resulteerde in een schaalbare, gecentraliseerde rapporteringsomgeving, waardoor het management prestaties beter kan opvolgen en sneller datagedreven beslissingen kan nemen over alle projecten heen.
I am ten
I am ten
I am tem logo transparent
OVAM, het Vlaams Agentschap voor Openbaar Afval, kampte met operationele inefficiënties als gevolg van verouderde IT-systemen en handmatige processen in dossierbeheer en veldwerkzaamheden. ACA Group implementeerde diverse applicaties met behulp van de low-code technologie van OutSystems, waaronder een webgebaseerd dossierbeheersysteem, een mobiele inspectie-app en een tool voor het berekenen van asbestkosten. Deze aanpak automatiseerde workflows, verbeterde de nauwkeurigheid van gegevens en verminderde de administratieve inspanning, wat leidde tot snellere processen, schaalbare digitale oplossingen en een kostenefficiënte digitale transformatie binnen de hele organisatie.
sustainability visual
sustainability visual
Ovam Logo
De Smart Region Limburg (s-Lim), een samenwerkingsverband van lokale overheden, wilde de fragmentatie in gemeentelijke communicatie en diensten tussen de verschillende gemeenten verminderen. ACA Group ontwikkelde Mijn Stadsapp, een platformonafhankelijke mobiele applicatie gebouwd met React Native die data uit diverse bronnen integreert, zoals gemeentelijke websites, evenementenplatforms en nutsbedrijven. Deze oplossing centraliseert lokale informatie en diensten in één app, verbetert de betrokkenheid en toegankelijkheid voor burgers en werd snel geaccepteerd met meer dan 20.000 downloads in de eerste maand.
mijn-stadsapp-bg-landscape
mijn-stadsapp-bg-landscape
1717581376-s-lim-logo-transparant
Een grote Belgische bank moest haar datamanagementstrategie moderniseren om de beperkingen van gecentraliseerde data-architecturen te overwinnen en schaalbaar, domeingericht datagebruik mogelijk te maken. ACA Group begeleidde de transitie naar een Data Mesh-aanpak, waarbij strategisch advies, afstemming met stakeholders en een praktische implementatie van een selfservice dataplatform met technologieën zoals Kubernetes werden gecombineerd. Dit resulteerde in een gevalideerd dataproductmodel, verbeterd data-eigendom en een schaalbare architectuur die datagedreven innovatie en governance binnen de hele organisatie versnelt.
data mesh
data mesh
ACA Group logo
ACA Group, een internationaal technologieadviesbureau, kampte met gefragmenteerde onboardingprocessen verspreid over meerdere kantoren, tools en businessunits. Dit leidde tot inefficiëntie voor HR en inconsistente ervaringen voor nieuwe medewerkers. Om dit aan te pakken, ontwikkelde ACA Group N-ACA, een op maat gemaakt onboardingplatform gebouwd met de low-code technologie van OutSystems. Het platform centraliseert onboardingcontent, maakt het mogelijk de voortgang te volgen en standaardiseert workflows. Deze oplossing verbeterde de kwaliteit van de onboarding, verminderde de administratieve last voor HR en versnelde de productiviteit van nieuwe medewerkers.
rocket
rocket
ACA Group logo
De Vlaamse overheid (publieke sector) kampte met versnipperde vastgoeddata verspreid over verschillende instanties, wat het voor burgers en stakeholders moeilijk maakte om certificaten, vergunningen en rapporten te raadplegen. ACA Group ontwikkelde de Gebouwenpas, een schaalbaar digitaal platform gebouwd op Liferay DXP met Spring Boot en Angular, dat alle gebouwgegevens centraliseert in één digitaal paspoort. Via een agile Scrum- en Kanban-aanpak biedt de oplossing duidelijke inzichten, veilige toegang en een toekomstbestendig systeem voor residentieel en niet-residentieel vastgoed.
OVAM_dossierdoolhof
OVAM_dossierdoolhof
Ovam Logo
I am ten, een marketingbureau dat werkt met diverse projecttypes zoals retainers en regie-opdrachten, had moeite om gefragmenteerde Jira data om te zetten in bruikbare managementinzichten. ACA Group implementeerde JirAlytics, een dataplatform bovenop Jira dat integreert met tools zoals Power BI om rapportering rond billability, budgetten en timesheets te centraliseren. Dit resulteerde in een schaalbare, gecentraliseerde rapporteringsomgeving, waardoor het management prestaties beter kan opvolgen en sneller datagedreven beslissingen kan nemen over alle projecten heen.
I am ten
I am ten
I am tem logo transparent
OVAM, het Vlaams Agentschap voor Openbaar Afval, kampte met operationele inefficiënties als gevolg van verouderde IT-systemen en handmatige processen in dossierbeheer en veldwerkzaamheden. ACA Group implementeerde diverse applicaties met behulp van de low-code technologie van OutSystems, waaronder een webgebaseerd dossierbeheersysteem, een mobiele inspectie-app en een tool voor het berekenen van asbestkosten. Deze aanpak automatiseerde workflows, verbeterde de nauwkeurigheid van gegevens en verminderde de administratieve inspanning, wat leidde tot snellere processen, schaalbare digitale oplossingen en een kostenefficiënte digitale transformatie binnen de hele organisatie.
sustainability visual
sustainability visual
Ovam Logo
De Smart Region Limburg (s-Lim), een samenwerkingsverband van lokale overheden, wilde de fragmentatie in gemeentelijke communicatie en diensten tussen de verschillende gemeenten verminderen. ACA Group ontwikkelde Mijn Stadsapp, een platformonafhankelijke mobiele applicatie gebouwd met React Native die data uit diverse bronnen integreert, zoals gemeentelijke websites, evenementenplatforms en nutsbedrijven. Deze oplossing centraliseert lokale informatie en diensten in één app, verbetert de betrokkenheid en toegankelijkheid voor burgers en werd snel geaccepteerd met meer dan 20.000 downloads in de eerste maand.
mijn-stadsapp-bg-landscape
mijn-stadsapp-bg-landscape
1717581376-s-lim-logo-transparant
Een grote Belgische bank moest haar datamanagementstrategie moderniseren om de beperkingen van gecentraliseerde data-architecturen te overwinnen en schaalbaar, domeingericht datagebruik mogelijk te maken. ACA Group begeleidde de transitie naar een Data Mesh-aanpak, waarbij strategisch advies, afstemming met stakeholders en een praktische implementatie van een selfservice dataplatform met technologieën zoals Kubernetes werden gecombineerd. Dit resulteerde in een gevalideerd dataproductmodel, verbeterd data-eigendom en een schaalbare architectuur die datagedreven innovatie en governance binnen de hele organisatie versnelt.
data mesh
data mesh
ACA Group logo
ACA Group, een internationaal technologieadviesbureau, kampte met gefragmenteerde onboardingprocessen verspreid over meerdere kantoren, tools en businessunits. Dit leidde tot inefficiëntie voor HR en inconsistente ervaringen voor nieuwe medewerkers. Om dit aan te pakken, ontwikkelde ACA Group N-ACA, een op maat gemaakt onboardingplatform gebouwd met de low-code technologie van OutSystems. Het platform centraliseert onboardingcontent, maakt het mogelijk de voortgang te volgen en standaardiseert workflows. Deze oplossing verbeterde de kwaliteit van de onboarding, verminderde de administratieve last voor HR en versnelde de productiviteit van nieuwe medewerkers.
rocket
rocket
ACA Group logo

Deel deze zaak

Delen: