blurred truck on road
ebts logo

Laatst bijgewerkt: 28 april 2026

Customer Portal EBTS: how a design system gets truckers back on the road faster

EBTS, a European roadside assistance provider for trucks and commercial vehicles, needed to improve the usability and scalability of its customer portal used by fleet managers to report incidents. While internal teams optimized the backend, ACA Group delivered a UX redesign and implemented a scalable design system for a white-label platform. This solution simplified user flows, accelerated incident reporting, and enabled faster customization for new clients, resulting in improved service efficiency and reduced development time.
Lees meer
Deel dit via:
01

Uitdaging

Optimaliseer het design van het klantenportaal. En maak het makkelijk om dit portaal aan te bieden als white label-oplossing.


02

Oplossing

UX-analyse, om daarna de pijnpunten weg te werken. Opzet van een design systeem: één basis die makkelijk aanpasbaar is.


03

Benadering

Audit, planning en daarna sprints met duidelijke deliverables. Uitgevoerd in tandem met hun in-house developers. 


04

Resultaat

Makkelijker om bijstand aan te vragen, dus betere service. Sneller en efficiënter om het portaal op maat te maken van andere bedrijven.

ebts-logo

Over EBTS

Als een vrachtwagen noodgedwongen naar de kant moet, schiet EBTS in actie. De specialist in pechbijstand is vanuit hun hoofdkantoor in Hasselt actief in verschillende Europese landen. Het bedrijf telt zo’n 200 medewerkers.

Elke minuut dat een truck stilstaat, kost geld. Als wagenparkbeheerder wilt u zo snel en efficiënt mogelijk pechhulp kunnen inschakelen. Bij EBTS gaat dat nu nog sneller dankzij een vernieuwd klantenportaal. Hun ontwikkelaars verzorgden de technische kant en wij de UX. Inclusief een ontwerpsysteem als onderdeel van een white-label oplossing.

Uitdaging

Design als deel van de white label-motor

Een truck met motorpech? Dan belt de chauffeur naar de fleetverantwoordelijke. Die schakelt op zijn of haar beurt EBTS in. Dat gebeurt via een klantenportaal waar hij of zij het schadegeval ingeeft. Op basis van die informatie zoekt het EBTS-team een oplossing om de chauffeur te depanneren.

Dat klantenportaal is dus een belangrijke schakel in het proces. Hoe gebruiksvriendelijker en performanter, hoe sneller de lading weer onderweg is. En hoe blijer de klant.

Om die klanttevredenheid verder te verbeteren, nam EBTS het platform onder handen. De code en de back-end performanter maken? Dat was voer voor hun in-house developers. Maar het ontbrak hen aan UX-kennis om ook de front end te optimaliseren: de schermen waar hun klanten effectief in werken.

Daarvoor schakelden ze ons in.

Uitdaging nummer één: optimaliseer ons huidige design. Zodat het enerzijds voor gebruikers zo eenvoudig mogelijk is om een probleem te melden. En EBTS anderzijds alle informatie krijgt die het nodig heeft om te depanneren.

Uitdaging nummer twee: make it scalable. EBTS verkoopt dit klantenportaal als white label-oplossing aan andere bedrijven. Daarbij hoort elke keer de look and feel van dat specifieke bedrijf. Het moet dus makkelijk zijn om voor elke nieuwe klant de huisstijl te implementeren.

EBTS klantportaal mockup-1

Toen we het principe van een design system toonden, zei EBTS meteen: Dat moeten we hebben.

Johan Steppe
Lead UX/UI
ACA Groep logo
Johan Steppe
"Toen we het principe van een design system toonden, zei EBTS meteen: Dat moeten we hebben."
Johan SteppeLead UX/UI
ACA Groep logo
Johan Steppe
Oplossing

Van opnieuw en opnieuw en opnieuw naar drag en drop

Onze UX-experts begonnen met een doorgedreven audit. Samen met EBTS namen we alle schermen onder de loep.

  • Welke flows kunnen logischer?
  • Welke schermen zitten te volgepakt?
  • Waar zitten de pijnpunten en op welke manier kunnen we die wegwerken?

Optimalisatie: check.

De volgende uitdaging: schaalbaarheid.

Johan Steppe, Digital Innovation Lead: “Voor dit klantenportaal is een design systeem een mooie oplossing. Toen we de voordelen ervan toonden, was EBTS meteen mee: Dat moeten we hebben.”

Wat zijn die voordelen dan?

“In zo’n systeem leggen we eerst alle regels vast voor de vormgeving. We definiëren alle componenten: een button moet er zo uitzien, een dropdown geven we op deze manier vorm, tot je al die parameters hebt bepaald.”

Design system: de bibliotheek die je geld oplevert

Dan werken we het design uit van al die componenten. Het resultaat is een bibliotheek met vaste bouwblokken.

Nieuw scherm vormgeven? Dan sleep je die componenten naar de juiste plaats en klaar. De volledige huisstijl van een klant implementeren als onderdeel van je white label-oplossing? De componenten heb je al, dus is het alleen nog de kleuren instellen. En dat kan je voor al die elementen tegelijk. Dat alles betekent een serieuze besparing op development uren.

Laptop mockup van EBTS klantenportaal
Aanpak

In sprints naar nieuw klantenportaal

We werkten met korte sprints. Telkens met duidelijke deliverables. Johan: “Dat geeft structuur en houdt de snelheid erin.”

“Op voorhand berekenden we hoeveel van die sprints nodig waren. Zo konden we EBTS meteen een goed zicht geven op het budget en de timing. Om de zoveel dagen toonden we aan hun team wat we hadden ontworpen en bespraken we de next steps.”

Met succes: we klopten de deadline.

Ons nieuwe klantenportaal is intuïtief, visueel aantrekkelijk en speciaal ontworpen om de workflows van onze klanten en servicepartners te optimaliseren.

Dimitri Riez
Manager bedrijfsontwikkeling en IT
ebts-logo
dimitri riez
"Ons nieuwe klantenportaal is intuïtief, visueel aantrekkelijk en speciaal ontworpen om de workflows van onze klanten en servicepartners te optimaliseren."
Dimitri RiezManager bedrijfsontwikkeling en IT
ebts-logo
dimitri riez
EBTS-schermen van het klantenportaal
Resultaat

Een snellere oplossing voor de klanten EBTS. En die hun klanten.

Voor EBTS:

  • Een betere service. Een performanter portaal, zodat zij hun klanten nog beter van dienst kunnen zijn.
  • Besparing. Een white label design dat ze zelf snel en makkelijk kunnen customizen voor hun klanten.
  • Eén aanspreekpunt. Wij namen alles rond UX en design voor onze rekening.

Voor klanten en servicepartners:

  • Een snellere oplossing. Doordat het makkelijker is om een case in te geven.
  • Ontzorging. Een portaal op maat dat ze kunnen aanbieden aan hun klanten.


Voor de truckchauffeur: sneller weer de baan op.

Gerelateerde gevallen

Een trilling in de Kracht. De laatste keer dat ik het voelde was in de aanwezigheid van mijn oude meester. Doe niet zo verbaasd, Uwe Hoogheid. Een trilling in de Kracht. Een trilling in de Kracht. Een trilling in de Kracht.

De Vlaamse overheid (publieke sector) kampte met versnipperde vastgoeddata verspreid over verschillende instanties, wat het voor burgers en stakeholders moeilijk maakte om certificaten, vergunningen en rapporten te raadplegen. ACA Group ontwikkelde de Gebouwenpas, een schaalbaar digitaal platform gebouwd op Liferay DXP met Spring Boot en Angular, dat alle gebouwgegevens centraliseert in één digitaal paspoort. Via een agile Scrum- en Kanban-aanpak biedt de oplossing duidelijke inzichten, veilige toegang en een toekomstbestendig systeem voor residentieel en niet-residentieel vastgoed.
OVAM_dossierdoolhof
OVAM_dossierdoolhof
Ovam Logo
I am ten, een marketingbureau dat werkt met diverse projecttypes zoals retainers en regie-opdrachten, had moeite om gefragmenteerde Jira data om te zetten in bruikbare managementinzichten. ACA Group implementeerde JirAlytics, een dataplatform bovenop Jira dat integreert met tools zoals Power BI om rapportering rond billability, budgetten en timesheets te centraliseren. Dit resulteerde in een schaalbare, gecentraliseerde rapporteringsomgeving, waardoor het management prestaties beter kan opvolgen en sneller datagedreven beslissingen kan nemen over alle projecten heen.
I am ten
I am ten
I am tem logo transparent
OVAM, het Vlaams Agentschap voor Openbaar Afval, kampte met operationele inefficiënties als gevolg van verouderde IT-systemen en handmatige processen in dossierbeheer en veldwerkzaamheden. ACA Group implementeerde diverse applicaties met behulp van de low-code technologie van OutSystems, waaronder een webgebaseerd dossierbeheersysteem, een mobiele inspectie-app en een tool voor het berekenen van asbestkosten. Deze aanpak automatiseerde workflows, verbeterde de nauwkeurigheid van gegevens en verminderde de administratieve inspanning, wat leidde tot snellere processen, schaalbare digitale oplossingen en een kostenefficiënte digitale transformatie binnen de hele organisatie.
sustainability visual
sustainability visual
Ovam Logo
De Smart Region Limburg (s-Lim), een samenwerkingsverband van lokale overheden, wilde de fragmentatie in gemeentelijke communicatie en diensten tussen de verschillende gemeenten verminderen. ACA Group ontwikkelde Mijn Stadsapp, een platformonafhankelijke mobiele applicatie gebouwd met React Native die data uit diverse bronnen integreert, zoals gemeentelijke websites, evenementenplatforms en nutsbedrijven. Deze oplossing centraliseert lokale informatie en diensten in één app, verbetert de betrokkenheid en toegankelijkheid voor burgers en werd snel geaccepteerd met meer dan 20.000 downloads in de eerste maand.
mijn-stadsapp-bg-landscape
mijn-stadsapp-bg-landscape
1717581376-s-lim-logo-transparant
Een grote Belgische bank moest haar datamanagementstrategie moderniseren om de beperkingen van gecentraliseerde data-architecturen te overwinnen en schaalbaar, domeingericht datagebruik mogelijk te maken. ACA Group begeleidde de transitie naar een Data Mesh-aanpak, waarbij strategisch advies, afstemming met stakeholders en een praktische implementatie van een selfservice dataplatform met technologieën zoals Kubernetes werden gecombineerd. Dit resulteerde in een gevalideerd dataproductmodel, verbeterd data-eigendom en een schaalbare architectuur die datagedreven innovatie en governance binnen de hele organisatie versnelt.
data mesh
data mesh
ACA Group logo
ACA Group, een internationaal technologieadviesbureau, kampte met gefragmenteerde onboardingprocessen verspreid over meerdere kantoren, tools en businessunits. Dit leidde tot inefficiëntie voor HR en inconsistente ervaringen voor nieuwe medewerkers. Om dit aan te pakken, ontwikkelde ACA Group N-ACA, een op maat gemaakt onboardingplatform gebouwd met de low-code technologie van OutSystems. Het platform centraliseert onboardingcontent, maakt het mogelijk de voortgang te volgen en standaardiseert workflows. Deze oplossing verbeterde de kwaliteit van de onboarding, verminderde de administratieve last voor HR en versnelde de productiviteit van nieuwe medewerkers.
rocket
rocket
ACA Group logo
De Vlaamse overheid (publieke sector) kampte met versnipperde vastgoeddata verspreid over verschillende instanties, wat het voor burgers en stakeholders moeilijk maakte om certificaten, vergunningen en rapporten te raadplegen. ACA Group ontwikkelde de Gebouwenpas, een schaalbaar digitaal platform gebouwd op Liferay DXP met Spring Boot en Angular, dat alle gebouwgegevens centraliseert in één digitaal paspoort. Via een agile Scrum- en Kanban-aanpak biedt de oplossing duidelijke inzichten, veilige toegang en een toekomstbestendig systeem voor residentieel en niet-residentieel vastgoed.
OVAM_dossierdoolhof
OVAM_dossierdoolhof
Ovam Logo
I am ten, een marketingbureau dat werkt met diverse projecttypes zoals retainers en regie-opdrachten, had moeite om gefragmenteerde Jira data om te zetten in bruikbare managementinzichten. ACA Group implementeerde JirAlytics, een dataplatform bovenop Jira dat integreert met tools zoals Power BI om rapportering rond billability, budgetten en timesheets te centraliseren. Dit resulteerde in een schaalbare, gecentraliseerde rapporteringsomgeving, waardoor het management prestaties beter kan opvolgen en sneller datagedreven beslissingen kan nemen over alle projecten heen.
I am ten
I am ten
I am tem logo transparent
OVAM, het Vlaams Agentschap voor Openbaar Afval, kampte met operationele inefficiënties als gevolg van verouderde IT-systemen en handmatige processen in dossierbeheer en veldwerkzaamheden. ACA Group implementeerde diverse applicaties met behulp van de low-code technologie van OutSystems, waaronder een webgebaseerd dossierbeheersysteem, een mobiele inspectie-app en een tool voor het berekenen van asbestkosten. Deze aanpak automatiseerde workflows, verbeterde de nauwkeurigheid van gegevens en verminderde de administratieve inspanning, wat leidde tot snellere processen, schaalbare digitale oplossingen en een kostenefficiënte digitale transformatie binnen de hele organisatie.
sustainability visual
sustainability visual
Ovam Logo
De Smart Region Limburg (s-Lim), een samenwerkingsverband van lokale overheden, wilde de fragmentatie in gemeentelijke communicatie en diensten tussen de verschillende gemeenten verminderen. ACA Group ontwikkelde Mijn Stadsapp, een platformonafhankelijke mobiele applicatie gebouwd met React Native die data uit diverse bronnen integreert, zoals gemeentelijke websites, evenementenplatforms en nutsbedrijven. Deze oplossing centraliseert lokale informatie en diensten in één app, verbetert de betrokkenheid en toegankelijkheid voor burgers en werd snel geaccepteerd met meer dan 20.000 downloads in de eerste maand.
mijn-stadsapp-bg-landscape
mijn-stadsapp-bg-landscape
1717581376-s-lim-logo-transparant
Een grote Belgische bank moest haar datamanagementstrategie moderniseren om de beperkingen van gecentraliseerde data-architecturen te overwinnen en schaalbaar, domeingericht datagebruik mogelijk te maken. ACA Group begeleidde de transitie naar een Data Mesh-aanpak, waarbij strategisch advies, afstemming met stakeholders en een praktische implementatie van een selfservice dataplatform met technologieën zoals Kubernetes werden gecombineerd. Dit resulteerde in een gevalideerd dataproductmodel, verbeterd data-eigendom en een schaalbare architectuur die datagedreven innovatie en governance binnen de hele organisatie versnelt.
data mesh
data mesh
ACA Group logo
ACA Group, een internationaal technologieadviesbureau, kampte met gefragmenteerde onboardingprocessen verspreid over meerdere kantoren, tools en businessunits. Dit leidde tot inefficiëntie voor HR en inconsistente ervaringen voor nieuwe medewerkers. Om dit aan te pakken, ontwikkelde ACA Group N-ACA, een op maat gemaakt onboardingplatform gebouwd met de low-code technologie van OutSystems. Het platform centraliseert onboardingcontent, maakt het mogelijk de voortgang te volgen en standaardiseert workflows. Deze oplossing verbeterde de kwaliteit van de onboarding, verminderde de administratieve last voor HR en versnelde de productiviteit van nieuwe medewerkers.
rocket
rocket
ACA Group logo

Deel deze casus met je collega's

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation.

Deel dit via: